Ja lavastus mõjus vabakutselise lavastaja ametit Suur kuri hunt üllatas muhedusega muhedalt.

Taago Tubina poolt lavalaudadele seatuna üllatavalt See tempokas ja lustlik lavastus mõjus vabakutselise lavastaja ametit pidava Taago Tubina poolt lavalaudadele seatuna üllatavalt värskelt ning muhedalt. Koguperetükkide loomises peitub alati tubli annus väljaku Suur kuri hunt üllatas muhedusega See tempokas ja lustlik lavastus mõjus vabakutselise lavastaja ametit pidava Taago Tubina poolt lavalaudadele seatuna üllatavalt värskelt ning muhedalt. Koguperetükkide loomises peitub alati tubli annus väljakutset; kas lapsed ja täiskasvanud leiavad ühtviisi rohkelt põnevat läbielamis- ning mõtteainet. Soome

Suur kuri hunt üllatas muhedusega Marek Kiviselg reedel, 18. veebr. 2005., kell 14:27:31 Suur Kuri Hunt pakkus värsket perspektiivi Punamütsikese, kolme põrsakese ja seitsme kitsetalle lugudesse. Sööjad ja söödav - karu, hunt ja rebane piiravad Punamütsikest. See tempokas ja lustlik lavastus mõjus vabakutselise lavastaja ametit pidava Taago Tubina poolt lavalaudadele seatuna üllatavalt värskelt ning muhedalt. Koguperetükkide loomises peitub alati tubli annus väljakutset; kas lapsed ja täiskasvanud leiavad ühtviisi rohkelt põnevat läbielamis- ning mõtteainet. Soome näitekirjanik ja lavastaja Katja Krohn oli kasutanud jõulist hundikarakterit, mis peegeldab julmuse ja kurjuse kehastusena mitmetes meilegi hästi tuntud-teatud lugudes kollektiivse alateadvuse tumedamat poolt. Lavastus ei keskendunud siiski pelgalt kollektiivses alateadvuses peituva kurjuse lahkamisele. Tüki üldmeeleolu oli mitme aasta Vanemuise lavalaudadelt ilmavalgust näinute seas üks positiivsemaid. Kujunduse ja kostüümide loomisel ei olnud rõõmsaid värve kokku hoitud; põrsakeste roosad vatijoped või kitsetallede lustakalt lillelised kehakatted lubasid neil ühiselt laval tõeliste rõõmupäikestena särada. Raivo E. Tamme esitas nimiosalise rolli võimsa animeeritusega - rolli kirjutatud kurjus, lihtsameelne sirgjoonelisus või tallekesi ihalevad isukad keelenilpsamised paistsid saalis istuvate suurte ja väikeste vaatajateni tõeliselt vaheda ehedusega kätte. Selle lustliku tüki teisi osasid kandnud Alina Karmazina, Kersti Heinloo, Jaak Prints ja Piret Simson olid kons

Suur kuri hunt üllatas muhedusega

Marek Kiviselg reedel, 18. veebr. 2005., kell 14:27:31
Suur Kuri Hunt pakkus värsket perspektiivi Punamütsikese, kolme põrsakese ja seitsme kitsetalle lugudesse.

Sööjad ja söödav - karu, hunt ja rebane piiravad Punamütsikest.
See tempokas ja lustlik lavastus mõjus vabakutselise lavastaja ametit pidava Taago Tubina poolt lavalaudadele seatuna üllatavalt värskelt ning muhedalt.

Koguperetükkide loomises peitub alati tubli annus väljakutset; kas lapsed ja täiskasvanud leiavad ühtviisi rohkelt põnevat läbielamis- ning mõtteainet. Soome näitekirjanik ja lavastaja Katja Krohn oli kasutanud jõulist hundikarakterit, mis peegeldab julmuse ja kurjuse kehastusena mitmetes meilegi hästi tuntud-teatud lugudes kollektiivse alateadvuse tumedamat poolt.

Lavastus ei keskendunud siiski pelgalt kollektiivses alateadvuses peituva kurjuse lahkamisele. Tüki üldmeeleolu oli mitme aasta Vanemuise lavalaudadelt ilmavalgust näinute seas üks positiivsemaid. Kujunduse ja kostüümide loomisel ei olnud rõõmsaid värve kokku hoitud; põrsakeste roosad vatijoped või kitsetallede lustakalt lillelised kehakatted lubasid neil ühiselt laval tõeliste rõõmupäikestena särada.

Raivo E. Tamme esitas nimiosalise rolli võimsa animeeritusega - rolli kirjutatud kurjus, lihtsameelne sirgjoonelisus või tallekesi ihalevad isukad keelenilpsamised paistsid saalis istuvate suurte ja väikeste vaatajateni tõeliselt vaheda ehedusega kätte.

Selle lustliku tüki teisi osasid kandnud Alina Karmazina, Kersti Heinloo, Jaak Prints ja Piret Simson olid konstantses ümberkehastumises - viimasena nimetatule jagus näiteks koguni neli erinevat rolli: Punamütsikese Ema, II kitsetalle, Naf-Nafi ja Hundiema omad. Peab tunnistama, et nad said neljakesi suure hulga rollidega ülihästi hakkama.

Lavastaja oli tükki lisanud koolieast välja kasvanud vanemaealiste vaatajate rõõmuks ohtralt intertekstuaalseid viiteid Eesti filmiklassikasse kuuluvatele filmidele. Mitte, et nad just väga suuri ja sügavaid eksistentsiaalseid mõtteid väljendanud oleksid aga head sooja äratundmisrõõmu pakkusid ikkagi.

Siiski. Suur kuri hunt ei olnud mitte ainult üliväga lustlik tükk, vaid pakkus sügavama elu mõtte otsijaile mitmeid uide mida peale lavastuse nägemist edasi mõelda. Kõige meeldejäävamad olid ehk soovitus iapäevaselt urisemist harjutada või kuidas end tänapäeva sotsiaalses tegelikkuses lokkavast üksteiseõgimisest mitte häirida lasta. Lihtsates, kuid südamlikes lugudes oli veel mitmeid põnevaid metafoore. Lavastuse üheks põnevaks pingestajaks oli kindlasti erinevatele vaatajatele välja pakutud vaatepunktide paljusus.

Huvitava eredusega jäi meelde kavalehe poolt vahendatud Krohni mõte sellest, kuidas ta selle näidendi idee leidis. Ühes Soome teatris lastele korraldatud avatud uste päeval võisid need isetahtsi kostüüme selga proovida. Ja siis tabas Krohn nägema ühtäkki kummastavat pilti, kus Korraga oli laval viisteist hunti, kõik kavalalt ühte Punamütsikest luuramas. Ehk väljendasid need rollivalikud kõige väljendusrikkamalt alateadvusesse istutatud ihalust läbi lüüa; iga hinna eest teisi õgida.

Katja Krohni remiksi pärjati 2003. aastal Soome Teatriliidu aasta parima näidendi preemiaga. Ja lavastus mõjus vabakutselise lavastaja ametit Suur kuri hunt üllatas muhedusega muhedalt.


Kirjatükki on kommenteeritud (3) korda — loe lähemalt
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Teatrikriitika
saara: Naine kesk Kassiraba, Vooremaa Kassinurme mäed olid minu jaoks veel avastamata. Sõitsin soojal au.. [7478] Sisupuu sitemap
Tim Nopper: Rokkiv Ruja elustus taas teatrilaval, Käisin Ruja vaatamas eile õhtul. Mitte seda päris ansa.. (1) [65995]
R.: Rakvere Teater-"Siiralt Valetades", Etendus jättis päris hea mulje,kuigi midagi oleks nagu ikkagi pu.. (1) [74281]
ahtipoiss: Unistaja soovikontsert., Soovitan! Olen ise ikka vist lootusetu teatriarmastaja, täiesti kül.. (1) [56869]
Marek Kiviselg: Suur kuri hunt üllatas muhedusega, See tempokas ja lustlik lavastus mõjus vabakutselise.. (3) [56663]
Vallo Sinisalu: Nagu teile meeldib, Vanemuine, Shakespeare näidenditekstide puhul on tavapärane tekstiro.. (2) [77223]
Marek Kiviselg: Vladimiri väljak kujutab hädaorgu, Septembri lõpus esietendunud "Vladimiri väljak" on aj.. (3) [58614]
Herman Haak: Going up kutsus noori jumala rüppe, Seekordse Going Up kavva kuulusid vaatajamängud, amatöö.. (17) [76623]
Marek Kiviselg: Mesiselt alandlik vaade universumile, Vaadates lavastust ilma stsenaariumit lugemata jää.. (1) [57717]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
tann: Kuidas kasiinomänge mängides võita ja jääda kasumisse, 1. Valige õige mäng   Alati, kui män.. [13] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Kodune kõhulihaste treening, Praegu on ideaalne aeg alustamaks ettevalmistustega järgmiseks rann.. [183] Korraliku kodulehe tegemine
Taavi: Inimese Finantseerimise Liigid, Finantseerimine on laenatud sõna, mis eesti keeles tähendab rahas.. [229] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Kolmapäev, 21. okt. 2020., kell 01:27 - parim aeg päevast
või tee uus
(3) [56663] Teatrikriitika
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0312s